2017.07.14 Piątkowe Granie – Alther Ego

Alther Ego – zespół z pasji uprawiania muzyki z gitarami w tle oraz radości grania koncertów w tempie… pewnie skocznym… raczej szybkim. Muzyka oparta jest o gitarowe riffy i dynamiczne rytmy. Nasza muzyka to rock w czystej postaci. Żywiołowy, treściwy, rzężący i ciężki.

Korzenie zespołu sięgają początków lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Spotkali się po latach i zaczęli grać. Miał to być projekt na rozruszanie palców, garażowy, (…) jednak pierwszy koncert powalił członków zespołu – żywiołowa reakcja młodzieży pod sceną dała zespołowi potężnego energetycznego kopniaka i rozbudziła pragnienia dalszego koncertowania. Muzycy zdali sobie sprawę, że wspólne granie i koncertowanie to spełnieniem marzeń wszystkich członków zespołu. Gorąca odpowiedź młodych ludzi na muzykę zespołu na żywo sprawiła, że choć pierwszy koncert był pierwotnie planowany jako pojedyncze zdarzenie, zespół zagrał jeszcze w tym samym roku sześć innych koncertów. Wśród nich koncerty na jednej scenie z takimi ikonami ciężkiego rocka jak TSA czy ARMIA.
W 2014 zespół wydał EP-kę (5 utworów), a już w grudniu 2015 płytę ze swoimi utworami pod nazwą „Pierwsza”. Repertuar płyty to 11 utworów, w tym 4 utwory powstałe jeszcze w latach osiemdziesiątych, choć przearanżowane i uwspółcześnione.
W 2017 Alther Ego obchodzi swoje 10-cio lecie.

Początek koncertu o godz. 20:00.

https://soundcloud.com/alther-ego/pau
https://www.youtube.com/watch?v=HOoO1J72Ye8
https://www.youtube.com/watch?v=3uwfz-Q6RMc

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *