2018.02.12-14.03. MATNIA – Wystawa fotografii. Tomasz Hanoff.

 
 
Biogram artysty:

Tomasz Hanoff zawodowo pracuje jako fotograf, urodził się w 1990 roku i jest artystą młodego pokolenia pochodzącym z Lubina. Tytuł magistra sztuki o specjalizacji Fotografia i Multimedia uzyskał na Wydziale Grafiki i Sztuki Mediów w Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Tomasz Hanoff w twórczości wyzwala swoje emocje, jak mówi „wyładowuje je”, przeważnie te złe, ciężkie i smutne, które woli „przelewać” na dzieło niż na ludzi mu bliskich. Stąd też w twórczości Tomasza Hanoff przeważa monochrom. Artysta podkreśla, że gdy sięga pamięcią wstecz, od dziecka towarzyszyła mu chęć wyrażania swojej osoby przez działania twórcze, czy to kredka, farby, pastele. Dziś największym ujściem dla twórczości młodego artysty jest fotografia i nowe media sztuki, ale również malarstwo. W 2017 roku praca magisterska artysty została wybrana, jako najlepszy dyplom z zakresu sztuki mediów na ASP we Wrocławiu oraz zakwalifikowano ją do Biennale Wro 2017 Draft Systems. 

O wystawie:

Wystawa twórczości Tomasza Hanoff składa się z trzech części. Prezentowane są prace fotograficzne, obrazujące twórczość z przestrzeni trzech ostatnich lat. W drugiej części wystawy obejrzeć możemy serię obrazów malowanych z wyraźnym monochromatycznym podejściem do plamy malarskiej. Dopełnieniem malarskich prac są intrygujące tytuły obrazów. Najważniejszym punktem ekspozycji jest instalacja pt. „Matnia”, która składa się z przestrzennego, interaktywnego „sterownika” w kształcie labiryntu oraz ośmiu animacji uruchamianych przez plastikowego żołnierzyka, przemieszczającego się w labiryncie. Każda z animacji odbywa się w stworzonej przez autora sugestywnej scenografii i ujawnia w sposób metaforyczny i ekspresyjny stany niepewności, lęku, zagubienia. Wszystkie, utrzymane w czarno-białej tonacji, poprzez zastosowane środki, klimat i dobór motywów niosą skojarzenia z filmami ekspresjonizmu lat 20. ubiegłego wieku.

Oferta edukacyjna:
„Spotkania z artystami” 
Spotkania kierowane są do grup zorganizowanych z placówek oświatowych. 

Spotkania mają formę prelekcji, a ich głównym zadaniem jest przekazanie uczestnikom wiedzy z zakresu historii sztuki. Zajęcia prowadzone są przez artystów – autorów aktualnej wystawy w Galerii Zamkowej. Przekazywana wiedza dostosowana jest do wieku uczestników. Dodatkową ciekawostką są zadania, pytania przygotowane przez artystów, które w sposób swobodny zachęcają gości do nawiązania interakcji. Zróżnicowanie podejmowanych tematów, które związane są z prezentowaną wystawą w danym czasie powoduje, że każdorazowa wizyta w Galerii Zamkowej budzi zainteresowanie i pogłębia wiedzę z zakresu historii sztuki. 

Udział w spotkaniach jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

W celu zapisania grupy prosimy o kontakt pod numerem tel. 76 749 69 69. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *