2018.05.02-01 VI. LUBIŃSKI FESTIWAL KWIATÓW I ROŚLIN

Już wkrótce lubińskie błonia zamienią się w wielkie centrum ogrodnicze. Będzie wszystko, czego potrzebują miłośnicy roślin – szkółka ozdobnych drzew i krzewów, magazyn z sadzonkami, rozsadami, szczepkami oraz wszelkie akcesoria przydatne na działce, jak i w przydomowym lub balkonowym ogródku. W dniach 1-2 maja po raz szósty odbędzie się Lubiński Festiwal Kwiatów i Roślin.

Impreza jest nie lada gratką dla działkowców, amatorów ogrodnictwa czy miłośników roślin doniczkowych. Jak co roku na Festiwalu będzie okazja zaopatrzyć się zarówno w kwiaty, trawy, byliny, drzewka oraz krzewy ozdobne i owocowe. Nie zabraknie też cebulek kwiatowych, rozsad warzyw czy pnączy. Zapowiada się bogaty wybór asortymentu oferowanego przez tegorocznych wystawców. Na zainteresowanych renowacją swoich ogródków czekać będzie szeroka gama narzędzi i mebli ogrodowych, ale także fontanny oraz wanny spa, które będą pasować do nawet najbardziej wymagającego otoczenia.

Oferta sprzedażowa to tylko część atrakcji festiwalu. W tym roku ponownie do Lubina zawita gość specjalny, którego bywalcy festiwalu zdążyli już poznać i polubić podczas poprzednich edycji. Mowa o Witoldzie Czuksanowie, znanym ekspercie ogrodniczym. Autor programów telewizyjnych, książek i artykułów poradniczych, zamieszczanych w internecie i fachowych czasopismach poprowadzi akcję „Polska w Kwiatach”. Pełna zabaw i konkursów seria warsztatów jest okazją do przemycania wiedzy ogrodniczej. Witold Czuksanow wygłosi też serię prelekcji o roślinach zwiastujących wiosnę, opowie również o kiełkach, a także o roślinach, które przetrwają, mając nawet najbardziej zapominalskich właścicieli.

W czterech halach warsztatowych w godzinach od 10:00 do 18:00 regularnie przez cały dzień odbywać będą się bezpłatne zajęcia prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę instruktorów. Podczas warsztatów uczestnicy nauczą się wykonywać m.in. kwiaty z filcu, przestrzenne kwiaty na tkaninie czy kompozycje w szkle. Blok zajęć artystycznych skierowany będzie również do najmłodszych amatorów ogrodnictwa, którzy będą mogli spędzić czas, pracując nad wiosennymi ogródkami i wykonując warzywne zwierzęta.

Zapraszamy serdecznie zarówno stałych gości Lubińskiego Festiwalu Kwiatów i Roślin jak i tych, którzy jeszcze nie mieli okazji pojawić się na kwiatowej majówce na błoniach.

Wstęp na Festiwal jest BEZPŁATNY.

Zgłoszenia dla wystawców oraz szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie: http://www.festiwal-kwiatow.pl/

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *