Wystawa bieżąca

Zapraszamy do Galerii Zamkowej na otwarcie wystawy autorstwa Radosława Kelera. W przestrzeni wystawienniczej prezentowane będą rzeźby, w których autor łączy nowoczesność z tradycją.
Tytuł: Radosław Keler / rzeźba
Termin: 29.06-27.07.2018
Wernisaż: 29 czerwca (piątek), godz. 18.00
Biogram artysty:
Radosław Keler
Dyplom na kierunku Rzeźba w pracowni prof. Zbigniewa Makarewicza w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu w 2005 r. Od 2007 r. asystent w Pracowni Kamienia, prowadzonej przez prof. Ryszarda Gluzę w Katedrze Rzeźby na Wydziale Malarstwa i Rzeźby ASP we Wrocławiu. W 2018 uzyskał w macierzystej uczelni stopień doktora sztuk plastycznych, w dyscyplinie sztuk pięknych.
Autor 10 wystaw indywidualnych w kraju i 40 prezentacji zbiorowych, również za granicą. Uczestniczył w plenerach krajowych oraz sympozjach zagranicznych. Prace w zbiorach muzealnych i kolekcjach prywatnych w Polsce i na świecie, m.in. w USA, Argentynie, Holandii, Belgii i Szwajcarii.
Zajmuje się głównie rzeźbą figuratywną w kamieniu. Inspirowany ludzkim ciałem i kunsztem dawnych mistrzów, łączy w swojej twórczości nowoczesność z tradycją.
Galeria Zamkowa czynna jest codziennie w godzinach: poniedziałek-piątek 10.00-18.00, sobota-niedziela 12.00-18.00. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *