Warsztaty artystyczno–historyczne „Dumni z Rodziców”

Warsztaty artystyczno–historyczne „Dumni z Rodziców” podczas obchodów rocznicy Zbrodni Lubińskiej

Tragiczne wydarzenia, które miały miejsce w Lubinie 31 sierpnia 1982 roku, zapisały się na kartach współczesnej historii Polski, jako „Zbrodnia Lubińska”. W wyniku brutalnej interwencji oddziałów milicji i ZOMO zginęły trzy osoby: Michał Adamowicz, Andrzej Trajkowski i Mieczysław Poźniak, a kilkadziesiąt zostało rannych.

W celu upowszechnienia wiedzy na temat tego wydarzenia wśród mieszkańców naszego miasta „Lubin i okolice” organizuje Warsztaty artystyczno – historycznych „Dumni z rodziców” dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych podczas obchodów 34. rocznicy wydarzeń Zbrodni Lubińskiej. Zajęcia mają w łatwy i ciekawy sposób przybliżyć nie tylko tą tragiczną historię, ale również zachęcić dzieci, młodzież i dorosłych mieszkańców naszego miasta do aktywnego udziału w obchodach. Warsztaty odbędą się 31 sierpnia br. na terenach zielonych pod Pomnikiem Pamięci Ofiar Lubina ’82, w godz. 12.00 – 16.30.

Głównym punktem zajęć będzie samodzielne malowanie płóciennych toreb. Torby wykonywane będą według szablonu lub według własnej inicjatywy. Po skończeniu zadania torby będzie można zabrać ze sobą. Uczestnicy będą mieli również szanse na zaprojektowanie pocztówek oraz plakatów przedstawiających Lubin, jego zabytki – „Lubin w moich oczach”.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Organizator: Stowarzyszenie „Lubin i okolice”.

Współfinansowane ze środków Starostwa Powiatowego.

Partnerzy: Ośrodek Kultury „Wzgórze Zamkowe” w Lubinie, Pracowania Działań Twórczych – ARTPunkt oraz Stowarzyszenie „SPORT-Art.”