Kolejne spotkanie Stowarzyszenia

9 kwietnia 2014 odbyło się kolejne spotkanie ze Stowarzyszeniem Osób Niesłyszących. Na spotkaniu, z racji zbliżających się świąt, odbyły się warsztaty artystyczne o tematyce wielkanocnej. Zajęcia poprowadziła Pani Małgorzata Biadala. Uczestnicy tworzyli ozdoby świąteczne, stroiki, malowali pisanki. Efekty ich pracy można podziwiać w poniższej galerii zdjęć.


 

Spotkania Stowarzyszenia Osób Niesłyszących

Od stycznia 2014 roku w Ośrodku Kultury „Wzgórze Zamkowe” odbywają się spotkania Stowarzyszenia Osób Niesłyszących. Spotkania organizowane są przez Ośrodek przy współpracy z Europejskim Centrum Obsługi Głuchych.
 
Spotkania mają na celu stworzenie osobom niesłyszącym miejsca, w którym będą mogli spotkać się, porozmawiać o swoich problemach, zasięgnąć porady prawnej czy uzyskać pomoc w sprawach codziennych. Spotkania mają na celu także wprowadzenie tej grupy społecznej do aktywnego życia w kulturze oraz życiu miasta Lubina.
 
Mamy nadzieję, że przyczynimy się w ten sposób do likwidacji barier komunikacyjnych, stereotypów i zachęcimy tą szczególną grupę mieszkańców do częstszych i bardziej aktywnych spotkań z kulturą.
 
Pierwsze spotkanie odbyło się 27 listopada 2013 roku. Było to spotkanie organizacyjne, na którym osoby niesłyszące opowiedziały o swoich problemach i przedstawiły swoje oczekiwania i potrzeby względem ECOG reprezentowanego przez  Leonarda Narowskiego i Monikę Inglot-Werner (tłumacza przysięgłego języka migowego). Na spotkanie przyszła grupa około 30 osób. Odbyło się ono w miłej atmosferze, padło mnóstwo pomysłów i planów na przyszłość, które wspólnie będziemy starać się realizować.
 
Kolejne spotkanie odbyło 22 stycznia 2014 roku. Uczestnicy przygotowali maski na zbliżający się karnawał. Warsztaty prowadziła Małgorzata Biadala. Efektem warsztatów i ciężkiej pracy były piękne kolorowe maski.

Następne spotkania osób niesłyszących odbędą się 19 lutego oraz 12 marca 2014 roku.

 

Serdecznie zapraszamy!

  

Uniwersytet Senioralny 2015/2016

RZEMIOSŁO ARTYSTYCZNE – warsztaty dla seniorów – 2015/2016

 

Ośrodek Kultury Wzgórze Zamkowe zaprasza, po wakacyjnej przerwie, na spotkania UNIWERSYTETU SENIORALNEGO – Rzemiosło Artystyczne.

Zajęcia Uniwersytetu Senioralnego kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych rozwojem osobistym oraz zdobywaniem nowych umiejętności, a także do osób lubiących ciekawie spędzać czas próbując nowych rzeczy.

Realizując program przybliżymy uczestnikom znane i mniej znane (zapomniane) techniki rzemieślnicze i ludowe takie jak: witraż, grawerowanie, batik, decoupage, quilling, filcowanie, florystyka, szydełkowanie, tkactwo itp. Używając przy tym różnorodnych materiałów i stosując odpowiednie dla nich techniki.

Program zajęć dostosowany jest do możliwości uczestniczek.

Harmonogram spotkań:

Październik - 6 i 20 /wtorek/ godz. 16.00

Listopad - 3 i 17 /wtorek/ godz.16.00

Grudzień - 1 i 15 /wtorek/ godz.16.00

Styczeń - 12 i 26 /wtorek/ godz.16.00

Luty - 9 i 23 /wtorek/ godz.16.00

Marzec - 8 i 15 /wtorek/ godz.16.00

Kwiecień - 5 i 19 / wtorek/ godz.16.00

Maj - 10 i 24 /wtorek/ godz.16.00

Czerwiec - 7 i 21 /wtorek/ godz.16.00

Zapisy pod numerem telefonu: 728 936 276 lub osobiście w sekretariacie Ośrodka Kultury „Wzgórze Zamkowe”

ul. M. Pruzi 7 i 9. Liczba miejsc ograniczona. 

Spotkania odbywają się w Pracowni Działań Twórczych ARTPUNKT w Ośrodku Kultury „Wzgórze Zamkowe”.


 

Klub BIO

Spotkania Klubu BIO odbywają się w każdy czwartek o godz. 17.00 w Sali Pruskiej.kamloty


 

Podkategorie