Kolejne spotkanie Stowarzyszenia

9 kwietnia 2014 odbyło się kolejne spotkanie ze Stowarzyszeniem Osób Niesłyszących. Na spotkaniu, z racji zbliżających się świąt, odbyły się warsztaty artystyczne o tematyce wielkanocnej. Zajęcia poprowadziła Pani Małgorzata Biadala. Uczestnicy tworzyli ozdoby świąteczne, stroiki, malowali pisanki. Efekty ich pracy można podziwiać w poniższej galerii zdjęć.


 

Spotkania Stowarzyszenia Osób Niesłyszących

Od stycznia 2014 roku w Ośrodku Kultury „Wzgórze Zamkowe” odbywają się spotkania Stowarzyszenia Osób Niesłyszących. Spotkania organizowane są przez Ośrodek przy współpracy z Europejskim Centrum Obsługi Głuchych.
 
Spotkania mają na celu stworzenie osobom niesłyszącym miejsca, w którym będą mogli spotkać się, porozmawiać o swoich problemach, zasięgnąć porady prawnej czy uzyskać pomoc w sprawach codziennych. Spotkania mają na celu także wprowadzenie tej grupy społecznej do aktywnego życia w kulturze oraz życiu miasta Lubina.
 
Mamy nadzieję, że przyczynimy się w ten sposób do likwidacji barier komunikacyjnych, stereotypów i zachęcimy tą szczególną grupę mieszkańców do częstszych i bardziej aktywnych spotkań z kulturą.
 
Pierwsze spotkanie odbyło się 27 listopada 2013 roku. Było to spotkanie organizacyjne, na którym osoby niesłyszące opowiedziały o swoich problemach i przedstawiły swoje oczekiwania i potrzeby względem ECOG reprezentowanego przez  Leonarda Narowskiego i Monikę Inglot-Werner (tłumacza przysięgłego języka migowego). Na spotkanie przyszła grupa około 30 osób. Odbyło się ono w miłej atmosferze, padło mnóstwo pomysłów i planów na przyszłość, które wspólnie będziemy starać się realizować.
 
Kolejne spotkanie odbyło 22 stycznia 2014 roku. Uczestnicy przygotowali maski na zbliżający się karnawał. Warsztaty prowadziła Małgorzata Biadala. Efektem warsztatów i ciężkiej pracy były piękne kolorowe maski.

Następne spotkania osób niesłyszących odbędą się 19 lutego oraz 12 marca 2014 roku.

 

Serdecznie zapraszamy!