Laboratorium Sztuki – Otwarta Przestrzeń Działań Manualnych

Ośrodek Kultury „Wzgórze Zamkowe” zaprasza do wzięcia udziału w projekcie „Laboratorium sztuki – otwarta przestrzeń działań manualnych”, który realizowany jest w terminie od 26 do 29 września br. Udział w warsztatach twórczych z artystami jest ofertą bezpłatną.

„Laboratorium sztuki – otwarta przestrzeń działań manualnych” to wydarzenie, skoncentrowane na działaniach warsztatowych, odbywające się w plenerze, prowadzone przez doświadczonych artystów/twórców, którzy w swojej twórczości łączą różnorodne dziedziny sztuki i techniki plastyczne. W wyniku dialogu interdyscyplinarnego, zaistnieje sytuacja wymiany doświadczeń, obserwacji oraz kreowania postawy twórczej wśród uczestników.

Założeniem „Laboratorium sztuki” jest pokazanie różnorodnych dziedzin z obszaru sztuk wizualnych, tak aby angażować odbiorcę do aktywnego uczestnictwa, poznawania i tworzenia sztuki.

Czterodniowe wydarzenie kulturalne odbywać się będzie w dwóch miejscach: w lubińskim Rynku oraz na terenie Ośrodka Kultury „Wzgórze Zamkowe”. Warsztaty poprowadzą znani artyści/twórcy z obszaru Lubina i okolic oraz zaproszeni edukatorzy sztuki z Polski. Warsztaty kierowane są do grup zorganizowanych oraz odbiorcy indywidualnego. W celu zapisania grupy na warsztat prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 76 749 69 69. Ilość miejsc ograniczona.

Projekt „Laboratorium Sztuki – otwarta przestrzeń działań manualnych” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Organizatorem wydarzenia jest Ośrodek Kultury „Wzgórze Zamkowe”. Partnerami są Muzeum Historyczne w Lubinie oraz Stowarzyszenie „Lubin i okolice”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *