Jakie rodzaje masek do włosów spełnią nasze oczekiwania?

Redakcja

19 czerwca, 2024

Maski do włosów występują w wielu wersjach, co sprawia, że każdy może znaleźć idealne rozwiązanie do swoich kosmyków. Producenci cały czas poszerzają dostępny asortyment, dając klientom wiele możliwości. Sprawdźmy już teraz, jakie rodzaje masek do włosów są najchętniej wybierane przez użytkowników! Co wybrać dla siebie? Jakie rozwiązania oferuje rynek?

Maski do włosów

Niezawodna maska do włosów szybko pozwoli nam uzyskać świetne efekty stosowania. Jeśli chcemy cieszyć się zdrowymi i pięknymi włosami, z pewnością warto zapoznać się ze skutecznymi kosmetykami tego typu. Najczęściej dobieramy je na podstawie tego, czego potrzebują nasze kosmyki! Wyróżnić można między innymi:

  • Maski regenerujące – są odpowiednie wtedy, gdy nasze włosy wymagają dogłębnego odżywienia i są w kiepskim stanie.
  • Maski nawilżające – stanowią wsparcie dla przesuszonej fryzury.
  • Maski do włosów zniszczonych – ich działanie bazuje na odbudowie i regeneracji włosów.
  • Maski do włosów osłabionych i cienkich – kompleksowe składniki uzupełniają braki budulcowe i wzmacniają pasma.

Oczywiście producenci zapewniają znacznie więcej propozycji. Mogą posłużyć nam jako samodzielne kosmetyki lub elementy zabiegów pielęgnacyjnych, wykonywanych w zaciszu domowym. Co ciekawe, maska przydaje się także do zmywania oleju z włosów i w procesie laminacji.

Równowaga PEH

Każdy, kto dba o swoje włosy, z pewnością zna pojęcie równowagi PEH. Jeżeli dopiero rozpoczynamy swoją przygodę z pielęgnacją kosmyków, musimy dowiedzieć się, czym jest to zagadnienie. PEH oznacza zachowanie proporcji między składnikami proteinowy, emolientami i humektantami. Przestrzeganie jej może wydawać się wymagającymi, na szczęście producenci kosmetyków ułatwiają nam to zadanie! W drogeriach z powodzeniem znajdziemy zarówno maski proteinowe, jak i emolientowe oraz humektantowe. Te pierwsze opierają się na składnikach budulcowych włosów – w efekcie kosmyki nabierają objętości, a ubytki są wypełnianie. W składzie takich masek znajdziemy np. elastynę, proteiny pszeniczne lub hydrolizowaną keratynę. Maska emolientowa z kolei to taka, która posiada w składzie związki nawilżające i natłuszczające (oleje roślinne, silikony i woski). To oznacza, że nasze włosy staną się miękkie w dotyku, odżywione i zabezpieczone przed czynnikami zewnętrznymi.

Ostatnia propozycja to maski humektantowe, które opierają się głównie na składnikach higroskopijnych. Mają na celu zatrzymywać wilgoć wewnątrz włosów i dbać o ich nawilżenie. Humektantami są przykładowo składniki takie jak aloes, miód lub gliceryna. Co wybrać dla siebie? Musimy zastanowić się nad tym, z jakimi problemami borykają się nasze pasma i jakie mamy oczekiwania. Na szczęście w drogeriach i sklepach z kosmetykami do włosów możemy liczyć na profesjonalną pomoc specjalistów. Dzięki temu proces wyboru staje się znacznie szybszy, wygodniejszy i przyjemniejszy.

Artykuł zewnętrzny.

Polecane: