Nowe podejście do pielęgnacji twarzy – poznaj skin streaming

Redakcja

10 maja, 2024

Skin streaming to inaczej minimalizm kosmetyczny, czyli podejście zakładające jak najmniejszą ilość kosmetyków dopasowanych do naszej skóry. To zupełnie inne spojrzenie na codzienną pielęgnację niż do tej pory. Sprawdź na czym polega ten sposób i poczuj się dobrze w swojej skórze. Zamian dotychczasowej rutyny pielęgnacyjnej może okazać się rewolucją dla Twojej skóry.

Założenia pielęgnacyjne skin streaming

Jeśli chodzi o ten nowy nurt w pielęgnacji, skupia się on przede wszystkim na tym, aby stosować kosmetyki dobrze dopasowane do swojej skóry. Wystarczy aby było ich kilka, raczej mniej niż więcej, a skóra dostanie dokładnie tyle, ile potrzebuje. Nie trzeba mieć w kosmetyczce dużej ilości kosmetyków i stosować skomplikowaną rutynę pielęgnacyjną, aby mieć dobre rezultaty. Tak naprawdę kluczowa sprawa to poznanie swojego rodzaju cery. Czasami wydaje się nam, że nasz rodzaj cery jest taki, a nie inny. Wnioskujemy to na podstawie opisu z sieci lub swoich obserwacji. Nic jednak nie zastąpi wizyty u kosmetyczki i diagnozy skóry, dzięki której dowiemy się, czego tak naprawdę potrzeba naszej cerze. Po takiej diagnozie jest już jasne, jakich kosmetyków trzeba używać, aby mieć najlepsze efekty w pielęgnacji.

Poznaj trzy filary tej pielęgnacji

Oprócz tego, że skupiamy się na małej ilości kosmetyków, ściśle dopasowanych do naszego rodzaju cery, to przede wszystkim zwracamy uwagę na trzy codzienne czynności. Są to oczyszczanie skóry, gruntowne jej nawilżanie, ale także skuteczna ochrona słoneczna. Te trzy filary pielęgnacji w zupełności wystarczą do tego, aby utrzymać skórę w jak najlepszej kondycji. Oczyszczanie powtarza się zarówno rano, jak i wieczorem, ale musi być łagodne i opierać się na takich kosmetykach jak choćby płyn micelarny. Kolejny krok to codzienne nawilżanie, które wzmocni skórę i spowolni procesy starzenia się. I wreszcie, codzienna i skuteczna ochrona przed słońcem, dzięki kremom z wysokimi filtrami to absolutna podstawa. Podejście skin streaming zwraca uwagę na to, aby nie złuszczać skóry zbyt często, bo wtedy może ona nie mieć szansy, aby się zregenerować.

Korzyści skin streaming

Jeśli zastanawiasz się, czy taki nowy sposób pielęgnacji przyniesie twojej skórze oczekiwane efekty, to musisz wiedzieć, że tak naprawdę opiera się on na minimalizmie kosmetycznym i umiarze w dbaniu o cerę. Wybieramy tylko kosmetyki najlepszej jakości i takie które dokładnie celują w potrzeby naszej skóry, niezależnie od tego czy jest ona wrażliwa, trądzikowa, alergiczna czy też ze zmarszczkami. Każdy może spróbować tej rutyny pielęgnacyjnej, bo nie ma ona silnie drażniących składników ani zbyt mocnych. Jeśli dobrze dopasujesz nowe kosmetyki do swojej skóry i skupisz się na oczyszczaniu, nawilżaniu i ochronie przed słońcem, możesz odnieść naprawdę dobre efekty. Tradycyjna rutyna pielęgnacyjna to dużo kosmetyków i wiele kroków do wykonania, natomiast tutaj zasady są proste i zgodne z naszymi potrzebami. Nie dziwi zatem fakt, że skin streaming cieszy się tak dużym powodzeniem.

Materiał promocyjny.

Polecane: